BU KEZ BİR GAZETECİYE YAKALANDILAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BU KEZ BİR GAZETECİYE YAKALANDILAR
Abone ol
Meslek hayatında sayısız özel habere imza atan gazeteci İrfan Demir, bu kez Tekirdağ’da aralarında FETÖ’cülerinde olduğu iddia edilen, yurt dışına çıkış hazırlığı içinde ki kaçakların yakalanmasına öncülük etti.

TEKİRDAĞ - Çoğunluğu yabancı uyruklu olan kaçakların Şarköy’ün Mürefte limanında iki tekneyle denizin ortasında bekleyen gemiye gitmek üzereyken yapılan operasyonla ele geçen kaçaklar sorgu için Tekirdağ İl Jandama Komutanlığı’na götürüldüler...

İçlerinde FETÖ terör örgütüne mensup kişilerinde olduğu öğrenilen operasyonda ele geçen kaçak sayısının 88 olduğu bildirildi. Kaçaklarla birlikte onları yurt dışına kaçıracakları iddia edilen insan tacirlerinin de aynı gece yapılan şok bir operasyonla gözaltına alındıkları öğrenildi.

Operasyonun mimarı Gazeteci İrfan Demir konuyla ilgili şunları söyledi, “Yaptığım televizyon programının yayınlandığı Trakya Bölgesi’nde ilgi görmesinden kaynaklanan nedenlerle halkın dikkatle takip ettiği gazeteciyim. Mahallesinde yaşadığı susuzluk sorunundan tutunda, alacak verecek konularına kadar her türden problemin bildirildiği whatsapp hattımıza gelen bir istihbarat üzerine harekete geçtim ve günler süren bir çalışma yaptım. İnsan kaçakçılığı tacirlerinin çalışmalarını belirlemekle başladım. Sonra yurt dışına çıkış hazırlığı içindeki kaçakların mürefte limanından iki tekneyle açıkta bekleyen gemiye nakledileceklerini öğrenmem üzerine günlerce limanda özel aracımın içinde yattım. 14’üncü günde geceyarısı limanda hareketliliğin başlaması üzerine Jandarma Komutanlığını aradım. Güvenilir bir gazeteci olmam hasebiyle yetkililer çok kısa sürede limana gelerek kalabalık gurupla ilgili çalışmaya başladılar. Gözaltına alınanların büyük çoğunluğu yabancı uyrukluydu. Şüphelilerin gözaltı işlemi sona erdikten sonra komutanlığın istihbarat birimi onların yurt dışına çıkışını sağlayacak insan kaçakçıları üzerinde yoğunlaştı. Onlarında bulundukları mekanlara yapılan eş zamanlı baskınlarla ele geçmelerinden sonra benim görevim sona ermiş oldu.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MEDYA MENSUPLARI VE SANATÇILAR TÜMKİAD’IN KAHVALTISINDA BULUŞTUÖnceki Haber

MEDYA MENSUPLARI VE SANATÇILAR TÜMKİAD’I...

BİKİNİLİ YAZ BİTİYOR POZUSonraki Haber

BİKİNİLİ YAZ BİTİYOR POZU

Yorum Yazın